LUSHNJE, RENEA E FNSH KONTROLL NË ZYRAT E DPP-së, SHOQËROHET DHE KRYEBASHKIAKU TUSHE

06/07 18:27
Credits to Apollon TV
LUSHNJE, RENEA E FNSH KONTROLL NË ZYRAT E DPP-së, SHOQËROHET DHE KRYEBASHKIAKU TUSHE

Kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe është  shoqëruar  nga policia mëngjesin e kësaj të marte , pasi Prokuroria Speciale  SPAK ka firmosur urdhër arreste për të dhe  10  persona të tjerë të dyshuar,  mes tyre   funksionarë të bashkisë dhe dy biznesmenë.   Bëhet me dije se ky operacion anti korrupsion koordinohet nga SPAK  dhe dyshohet se ka të bëjë me disa akuza që lidhen me tenderat dhe shpërdorimin e detyrës.  Ndërkohë sipas  njoftimit zyrtar të SPAK  hetimet e procedimit penal vazhdojnë deri në sqarimin e plotë të fakteve .

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.