LUSHNJE, PËRKUJTOHET 102 VJETORI I KONGRESIT, SEFA: U HODHËN THEMELET E SHTETIT SHQIPTAR

21/01 20:05
Credits to Apollon TV
LUSHNJE, PËRKUJTOHET 102 VJETORI I KONGRESIT, SEFA: U HODHËN THEMELET E SHTETIT SHQIPTAR

Në   Qëndrën  e Artit <<  Vace Zela>>  , është  përkujtuar sot 102 vjetori i Kongresit Kombëtar të Lushnjes. Në këtë koncert  festiv me  këngë e valle nga trevat shqiptare  morën pjese Kryetarja e bashkisë Eriselda Sefa , deputetët Taulant Balla , Tatiana Piro , Lindita Buxheli  dhe Bujar Cela . në  fjalën e saj përshëndetëse  Sefa  ka  vënë  në dukje rëndësinë e kësaj ngjarjeje  historike   ku u hodhën themelet e shtetit shqiptar.

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.