Lokalet me muzikë, policia ‘penalizon’ administratoren e lokalit në Durrës

08/07 11:44
Credits to Apollon TV
Lokalet me muzikë, policia ‘penalizon’ administratoren e lokalit në Durrës

Administratorja e një lokali në zonën e plazhit të Durrësit është proceduar penalisht si dhe është ndëshkuar me gjobë, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitetin pas orari të përcaktuar për mbyllje, në kundërshtim me masat anticovid të vendosura nga organet kompetente.

Shërbimet e Policisë në Stacionin e Policisë Plazh kanë konstatuar dhe proceduar penalisht për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, shtetasen E. S., 23 vjeçe, pasi në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, u konstatua duke vijuar organizmin e aktivitetit me muzikë në lokalin që administronte, pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Gjithashtu, për këtë subjekt është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë, për shkelje të orarit të përcaktuar në aktin normativ, për zhvillimin e aktiviteteve.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.