Lista e sotme e te infektuarve me Covid, vendodhja e 59 rasteve

07/12 18:58
Credits to Apollon TV

Fieri vijon te jete ne qarqet me numrin me te larte te infektuarve pas kryeqytetit cka tregon per shifra te larta te perhapjes se virusit.

Sipas te dhenave te fundit jane rregjistruar 2 humbje jete ne 24 oret e fundit ne Fier nga Covid 19 nderkohe qe jane vetem 59 persona te prekur qe i jane shtuar listes se infektimeve duke e cuar ne total numrin e tyre ne 1612 persona.Me Covid kane rezultuar ne diten e sotme edhe 6 persona ne Mallakaster.

Numri i infektimeve nga covid arrin deri tani ne 1612 persona.Ne listen e te prekurve e perbejne me se shumti pensionist dhe te papune dhe pothuaj nga te gjitha institucionet si dhe bluza te bardha , mjek ,infermier , mesues, punonjes te policise edukatore ne kopshte e cerdhe dhe nxenes shkollash

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.