LAJMI I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm, lëkundet veriun e Greqisë

03/03 10:31
Credits to Apollon TV
LAJMI I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm, lëkundet veriun e Greqisë

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Greqi.

Ende nuk dihet nëse tërmeti i fortë ka shkaktuar dëme në Greqi. Fillimisht u raportua se lëkundjet ishin me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter, por EMSC përditësoi të dhënat duke e bërë me magnitudë 6.2 Rihter.

Mediat greke bëjnë me dije se lëkundjet e fuqishme u ndjenë kryesisht në Athinë dhe disa zona të Greqisë Perëndimore. Disa minuta më vonë, rreth orës 12:19, një tërmet tjetër me një magnitudë 4.6 të shkallës Rihter ndodhi disa kilometra në veri.

Ky tërmet është ndjerë edhe në disa qytete të Shqipërisë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.