LAJMI I FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, policia në vendngjarje

09/03 18:04
Credits to Apollon TV
LAJMI I FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, policia në vendngjarje

Pamje nga vendngjarja

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në Vlorë.

Burime nga qyteti bregdetar bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pranë shkollës “24 maji”, tek tregu i Orizit.

Deri më tani nuk bëhet me dije nëse ka apo jo persona të lënduar, ndërkohë që policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e saj.

Po këqyret vendi ku janë dëgjuar të shtënat dhe janë ngritur postblloqe aty pranë. Paraprakisht dyshohet si një konflikt i çastit mes disa të rinjve.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 09.03.2021, rreth orës 18:56, pranë shkolles “24 Maji”, Vlorë, pas një konflikti të çastit, dyshohet se është qëlluar një herë në ajër me armë zjarri.

Nga verifikimet e deritanishme të bëra nga shërbimet e Policisë, nuk ka persona të dëmtuar.

Shërbimet e Policisë po krehin zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit që ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.