LAJM I FUNDIT/ Dy shpërthime të fuqishme në ish-Kombinatin Metalurgjik në Elbasan, banorët lënë shtëpitë të tmerruar

18/02 19:38
Credits to Apollon TV
LAJM I FUNDIT/ Dy shpërthime të fuqishme në ish-Kombinatin Metalurgjik në Elbasan, banorët lënë shtëpitë të tmerruar

Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur në ish-Kombinatin Metalurgjik në Elbasan.

Sipas raportimeve paraprake mendohet se ka qenë një predhë ajo që ka shpërthyer, ndërsa zhurma është ndjerë në të gjithë zonën, duke bërë që banorët të dalin nga shtëpitë të tmerruar.

Shpërthimi ka ndodhur në zonën ku janë furrat e shkrirjes, ndërkohë që deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhejn e rrethanave të ngjarjes.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.