Kuvendi “humbet” edhe një mandat tjetër, KQZ zëvendëson vakancat e Finos dhe Doshit

25/05 12:56
Credits to Apollon TV
Kuvendi “humbet” edhe një mandat tjetër, KQZ zëvendëson vakancat e Finos dhe Doshit

Ndër të tjera, në rendin e ditës janë edhe dy zëvendësime mandatesh deputeti. I pari është ai për vakancën e krijuar në listën shumemërore të PS-së në Qarkun Fier, për shkak të ndarjes nga jeta të ish-deputetit Bashkim Fino. Vendin e Finos në Fier do ta marrë Gentian Cakrani.

Vakanca tjetër është ajo e Tom Doshit i cili dha dorëheqjen nga mandati pak pas përfundimit të zgjedhjeve të 25 prillit.

I dyti me listën e PSD në Shkodër është kandidati Gledis Çeliku, i cili nuk ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit, çka i humbet mandatin e deputetit.

Bëhet fjalë për mandatet parlamentare të vitit 2017-2021.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.