Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti në këtë “Ditë Vere”

14/03 6:56
Credits to Apollon TV
Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti në këtë “Ditë Vere”

Vendin e pret një fundjavë me vranësira të dendura me kthjellime të pakëta në veri e qendër, ndërsa në jug me vranësira e kthjellime.

Reshje shiu në veri e pjesërisht në qendër. Intensiteti i reshjeve i ulët e përkohësisht mesatar në veri. Borë në male në veri.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet. Për këtë shkak temperaturat do të pësojnë rritje ditën e sotme. Valëzimi i forcës 3 dhe 4 ballë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.