Kryeministri Rama: Te nis dokumentacioni i shpronesimeve per ndertimin e Spitalit te ri

09/01 13:55
Credits to Apollon TV
Kryeministri Rama: Te nis dokumentacioni i shpronesimeve per ndertimin e Spitalit te ri

Kryeministri Edi Rama ka qenë vetë i pranishëm sot në vendin ku mendohet që të ndërtohet spitali i ri në Fier me donacione nga qeveria turke. 

Teksa shoqërohej nga kryebashkiaku Armando Subashi dhe ministrja Orgeta Manastirliu, Rama la porositë e tij që të bëhen gati të gjitha dokumentet për shpronësimin banorëve të zonës, ndërsa nuk ka lene pa përmendur ish-kryeministrin Sali Berisha. 

Zona ku do të ndërtohet ky spital është në hyrje të by-passit të ri të Fierit. Rama ka kerkuar nga drejtues i ASHK FIER Ervin Bushi per te nxjerre emrat e familjeve qe do preken nga ndertimi i spitalit te ri

“Menjëherë nxirr emrat e familjeve që janë në këtë pjesë, në mënyrë që të jenë të qetë. Shpronësimi do të kryhen automatikisht dhe mos të kemi problematika të trashëguara siç thash me rrugën e Levanit, që nga koha e shokut Sali që vinte me daulle

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.