Kryeministri Rama ne Fier, inspekton 3 variantet ku do te ndertohet Spitali i ri

09/01 11:23
Credits to Apollon TV
Kryeministri Rama ne Fier, inspekton 3 variantet ku do te ndertohet Spitali i ri

Kryeministri Rama se bashku me Ministren e Shendetesise Ogerta Manastirliu dhe me nje staf te gjere specialiste ne fushen e urbanistikes te shoqeruar eshe nga kryebashkiaku i Fierit Armando Subashi kane inspektuar sot nga afer vendodhjen ku do te ndertohen spitali i ri Rajonal i Fierit. 

Kryeministri Rama ka qene sot ne afersi te pyllit te Levanit ku eshte pare nga afer mbi mundesite e ndertimit te Spitalit te ri ne kete zone. Ky eshte nje nga variantet me te mundshme per ndertimin e spitalit prane pyllit te Levanit.Ndertimi i Spitalit te Fierit ka qene prej vitit 2013 edhe nje premtim elektoral nderkohe qe eshte paraqitur edhe projekti i tij ne 3 D . Dy variantet e tjera per vendodhjen e spitalit jane ne dalje te Levanit pergjate autostrades Levan- Tepelene nderkohe qe varianti 3 eshte ne Mbrostar

Ky eshte hapi i radhes pas vizites se kryeministrit Rama ne Turqi dhe premtimit te Presidentit Turk Erdogan per ndertimin ne Fier te nje spitali te ri brenda 3 muajve te ardhshem

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.