KQZ: Po verifikohen formularët e vetëdeklarimit te kandidateve

09/03 11:08
Credits to Apollon TV
KQZ: Po verifikohen formularët e vetëdeklarimit te kandidateve

listave të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit, vjen një reagim nga kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi. 

Ky i fundit përmes një postimi në Twitter thekson se tashmë KQZ ka nisur nga puna për verifikimin e dokumentave të kandidimit. Po ashtu Celibashi tha se po verifikohen formularët e vetëdeklarimit, në bashkëpunim me drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve.

“Menjëherë pas dorëzimit të listave shumemërore nga subjektet zgjedhore, KQZ ka filluar verifikimin e dokumenteve të kandidimit. Verifikimi i formularëve të vetëdeklarimit (dekriminalizimi) po bëhet në bashkëpunim me #DPGJC dhe #DrejtorineePergjithshmeteBurgjeve.”, shkruan Celibashi. 

Kujtojmë se ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka përsëritur disa herë mesazhin e qartë të qeverisë amerikane për kandidatë të pastër.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.