Kohë e kthjellët dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme.

03/02 7:39
Credits to Apollon TV
Kohë e kthjellët dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 06°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 13°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 15°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të Shqipërisë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.