Java do të jetë me TEMPERATURA të freskta, sinoptikania tregon se kur do të kthehet i NXEHTI AFRIKAN

03/07 12:42
Credits to Apollon TV
Java do të jetë me TEMPERATURA të freskta, sinoptikania tregon se kur do të kthehet i NXEHTI AFRIKAN

Pas ditëve të nxehta, ditën e sotme shiu ka freskuar vendin dhe ka ulur temperaturat.

Sinoptikania Lajda Porja tregon se moti sot do të vijojë të jetë i tillë, ndërsa nesër do të jetë e stabilizuar.

Ajo ndër të tjera ka treguar se deri më 7 korrik moti do të vijojë të jetë i tillë i freskët, ndërsa nga data 9 do të ketë rritje temperaturash.

Porja tha se pritet që në gusht të kthehet sërish i “nxeti afrikan”.

“Sot problematike dita do të jetë për pushuesit, pasi do të jetë një det i trazuar. Gjate nates do te kemi qetesim te eres dhe dita e neserme do te jete mire. Do të ketë rrebeshe shiu afatshkurta, si në Pogradec.

Temperaturat e larta afro 41.6% qe u shënua në qarkun e Beratit kanë qenë më të larta në këtë verë. Moti parashikohet që deri në 7 korrik të kemi temperatura të freskëta. Ndërsa në datën 9 do të ketë rritje temperaturash. Muaji korrik do të ketë temperatura të muajit të vetë, deri në 38 gradë. Nuk parashikohet që të kemi në korrik këto shifra, por nuk përjashtohet mundësia që këto valë të rikthehen në gusht. Deri në datën 10 moti do të jetë i kthjellët në zonat bregdetare

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.