“Jam sëmurë, vuaj nga zemra”, Fatos Tushe insiston të dalë nga burgu, i kërkon Gjykatës të lërë PASURINË si garanci

21/07 11:38
Credits to Apollon TV
“Jam sëmurë, vuaj nga zemra”, Fatos Tushe insiston të dalë nga burgu, i kërkon Gjykatës të lërë PASURINË si garanci

Ish-kryebashkiaku Fatos Tushe është arrestuar disa ditë më parë nga SPAK, pasi akuzohet për “shpërdorim detyre”.

Tushe i është drejtuar Apelit duke kërkuar lirinë, duke thënë se është i sëmurë dhe nuk mund të qendrojë në burg.

Bëhet me dije se ai pranon edhe masë garancie pasurore për të mos qëndruar në qeli. Kjo është hera e dytë që Tushe insiston dhe kërkon nga Apeli që të lihet i lirë.

“Z. Tushe vuan prej vitesh  nga sëmundje kardiake, diabet, gur në tëmth me kriza të vazhdueshme akute,  nga mushkëria si dhe është  alergjik/intolerant ndaj disa ushqimeve. Problemet shëndetësore të tij provohen nga  të dhënat e pasqyruara në dokumentat e poshtëshënuara”, thuhet në shkresë.

Ish-kryebashkiaku i Lushnjës, i akuzuar për “shpërdorim detyre” dhe ‘shkelje e barazisë në tendera” u arrestua së bashku me disa zyrtarë të tjerë me urdhër të SPAK.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.