Iu gjetën 33 çadra pa lleje dhe 66 shezlongë, ndalohet 51 vjeçari .

02/07 13:47
Credits to Apollon TV
Iu gjetën 33 çadra pa lleje dhe 66 shezlongë, ndalohet 51 vjeçari .

Pishë Poro, Darzezë / Vijon operacioni “Bregdeti ynë”, për lirimin e hapësirave bregdetare të zaptuara në mënyrë të kundërligjshme.

Procedohet penalisht administratori i 1 subjekti, për veprën penale “Pushtimi i tokës”.

Gjatë ditës së djeshme, në vijim të fazës së dytë të operacionit “Bregdeti ynë”, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u procedua penalisht shtetasi:

Z. H., 51 vjeç, banues në Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në plazhin e Pishë Poros, Darzezë, u konstatua se ky shtetas kishte zënë hapësirën publike duke vendosur shezlongë dhe çadra pa lejen e organeve kompetente. U sekuestruan 33 çadra dhe 66 shezlongë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Pushtimi i tokës”.

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.