Ishte nisur drejt Sarandës, anija me 51 persona në bord përfshihet nga zjarri masiv

12/03 17:15
Credits to Apollon TV
Ishte nisur drejt Sarandës, anija me 51 persona në bord përfshihet nga zjarri masiv

Një zjarr i frikshëm ka shpërthyer rreth orës 15:30 të pasdites, në anijen Cruises MSC Lirica. Mjeti lundrues ishte vendosur në portin e Korfuzit dhe kjo që nga 30 janari, për shkak të qëndrimit të saj dimëror në port.

Pas shpërthimit të flakëve në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta të zjarrfikësve, teksa në bord ndodhen 51 persona, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.