Ishte nisur drejt Fierit, Lulzim Basha kthehet në mes të rrugës, anulon takimet elektorale në nder të Bashkim Finos

29/03 9:29
Credits to Apollon TV
Ishte nisur drejt Fierit, Lulzim Basha kthehet në mes të rrugës, anulon takimet elektorale në nder të Bashkim Finos

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka anuluar takimin e tij në Fier.

Lajmin e ka dhënë kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi.

Mësohet se ky vendim ka ardhur pasi 29 marsi u shpall ditë zie kombëtare me një vendim të qeverisë për ndarjen nga jeta të deputeti socialist, ish-kryeministrit Bashkim Fino.

Për t’u respektuar dita e zisë në nder të deputetit Fino, Basha vendosi të anulonte takimet elektorale në Fier dhe është kthyer në mes të rrugës.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.