Ish-ministri i PS blen apartament në Lungomare, kallëzon pronarin e ashensorëve “AULONA LIFT”: Të hetohet Vasil Llaguri, vendos gjoba ndaj banorëve

03/07 14:27
Credits to Apollon TV
Ish-ministri i PS blen apartament në Lungomare, kallëzon pronarin e ashensorëve “AULONA LIFT”: Të hetohet Vasil Llaguri, vendos gjoba ndaj banorëve

Ish-ministri socialist Arben Malaj, kallëzon në Prokurorinë e Vlorës pronarin e kompanisë së ashensorëve “Aulona Lift” Vasil Llaguri, pasi siç thotë, vendos gjoba ndaj banorëve në pallatet ky ky shtetas, ka vendosur ashensorët e kompanisë së tij.

Malaj, bën me dije se ka blerë në muajin Maj një apartament në zonën e Lungomares, në katin e katërt të një pallati, mirëpo pas këtij momenti ka nisur dhe konflikti. Ish-ministri thotë se një person që i është prezantuar si administrator i ka kërkuar të bëjë pagesën e ashensorit, ndërkohë që mbrapsht nuk ka pranuar t’i japë asnjë dokument provues për pagesën.

Në kallëzim thuhet se, Malaj ka kërkuar të komunikojë me kompaninë e ashensorëve “Aulona Lift” për këtë problematikë, dhe me pronarin Vasil Llaguri, por ky shtetas nuk ka pranuar, me pretendimin se shërbimi ofrohej nga administratorët e pallateve.

Arben Malaj, kërkon që Prokuroria të hetojë sipas tij skemën informale që “Aulona Lift” me administrator (pronar) shtetasin Vasil Llaguri, me keqpërdorimin e skemës së administratorëve për të vënë gjoba ndaj banorëve të rinj.

Kallëzimi i Arben Malaj, në Prokurorinë e Vlorës

WhatsApp Image 2021 07 03 at 13.22.32 e1625311886900
Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.