Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar sot me demokratët në qytetin e Krujës, me të cilët ka konsumuar edhe një kafe.

20/11 21:56
Credits to Apollon TV
Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar sot me demokratët në qytetin e Krujës, me të cilët ka konsumuar edhe një kafe.

Berisha thekson se demokratët krutanë kanë shprehur mbështetje të fuqishme për Foltoren, ndërsa në tavolinë shihet edhe deputetja Merita Bakiu.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Nje kafe dhe bisede me miq, demokrate dhe demokratë te Krujes!

Te dashur miq,sot ne Kruje u takuam per nje kafe dhe bisede te perzemert me demokrate dhe demokratē te Krujes drejtues te deges veprimtare te shquar, themelues te Partise Demokratike, deputeten e PD Zj Merita Bakiu ish deputete dhe ish drejtues te qeverise vendore, bashkise dhe rrethit Sulejman Xhixha,Ylli Lamaj, Shkelzen Hoxha drejtues te FRPD dhe LDG.

Ne takim u diskutua mbi krizen qe po kalon Partia Demokratike si dhe u shpreh mbeshtetje e forte per Foltoren moton e saj per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur. Rreth 2/3 e delegateve te Kuvendit Kombetar te Krujes kane firmosur formularin me kerkesen per mbledhjen e Kuvendit Kombetar, te tjere vazhdojne te firmosin. Mirenjohje te thelle per demokratet dhe demokratët krutane! Rrofte Kruja.

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.