Infektohet me Covid-19 Ministrja e Arsimit Evis Kushi: Jam karantinuar, po ndjek udhëzimet e mjekëve

15/02 11:17
Credits to Apollon TV
Infektohet me Covid-19 Ministrja e Arsimit Evis Kushi: Jam karantinuar, po ndjek udhëzimet e mjekëve

Ministrja e Arsimit Evis Kushi është prekur nga COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në “Facebook”, ku shkruan se është karantinuar duke ndjekur të gjitha udhëzimet e mjekëve. Ajo shprehet se do të vazhdojë t’i përmbushë detyrat nga shtëpia.

“Të dashur miq, pas testimit për COVID-19, ju informoj se kam rezultuar pozitive. Aktualisht jam karantinuar, duke ndjekur të gjitha udhëzimet e mjekëve dhe do të vazhdoj t’i përmbush detyrat nga shtëpia.
Ju bëj thirrje të gjithëve, të respektoni të gjitha rregullat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së virusit.
Uroj shumë shëndet për ju dhe familjet tuaja!”, shkruan Kushi.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.