Infektimet nga Covid ne Fier me te prekur pensionistet, lista e te prekurve

18/02 11:31
Credits to Apollon TV
Infektimet nga Covid ne Fier me te prekur pensionistet, lista e te prekurve

Fieri ka shenuar perseri numer te larte infektimesh nga Covid19 ne diten e sotme . Sipas shifrave te fundit nga ISHP numri i infektimeve shkon ne total ne 2880 raste , ku vetem ne diten e sotme jane rregjistruar 84 te infektuar ne Fier dhe 1 ne Patos si dhe 1 humbje jete ne Mallakaster.

Ajo cka bie ne sy ne keto infektimeve eshte numri i larte mes pensionisteve dhe te papuneve por nderkohe pozitiv me Covid kane rezultuar edhe punonjes institucionesh dhe kompanive private

Te dhenat 50 te papune dhe pensioniste

15 te punesuar ne privat

Albpetroli 2
2 nxenes
1 punonjes bashkia fier
1 edukatore
1 bankers
4 infermiere
2 mesues
3 mjek
1 farmaciste
1 laborante
2 femije

Perpos kesaj situate te infektimeve komuniteti Fierak ne shume sherbime ne shendetesi apo ne institucione tw tjera vijojne te jene problematike per rradhe te gjata dhe mos zbatimi i distancimit fizik

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.