Identifikohen viktimat e aksidentit të rëndë në Fier

28/12 9:16
Credits to Apollon TV
Identifikohen viktimat e aksidentit të rëndë në FierNje aksident i rende me 2 te vdekur ka ndodhur kete te hene ne aksin Levan-Qarr, ne vendin e quajtur kthesa e Qarrit, ne Fier.

Viktimat jane Ndue Preçi,Pashke Malçi
Ndue Preci 62 vjeç dhe
Pshke Malci 61 vjeçe banuese ne Tirane.
Sipas raportimeve paraprake, nje makine tip “Toyota” qe po shkonte ne drejtim te Qarrit ka dale nga rruga ku mendohet se shkak i aksidentit mendohet te jete bere shpejtesia e larte e makines dhe lageshtira ne rruge.


Sipas policise dhe banoreve viktimat nuk kane patur ndihme dhe mund te jene mbytur ne ujin e kanalit.


Forcat zjarrfikese te fierit kane bere te mundur nxjerrjen e automjetit.

Nderkohe qe po vijohen per kete ngjarje edhe pse arsye mbetet lageshtira dhe mungesa e theksuar e sinjalistikes rrugore ne kete aks.© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.