Hidhen shishe molotov ndaj qendrës së vaksinimit

04/04 6:54
Credits to Apollon TV
Hidhen shishe molotov ndaj qendrës së vaksinimit

Dy shishe me lëndë djegëse u hodhën ditën e shtunë në drejtim të një qendre vaksinimi në Morelli të Brescias.

Si pasojë e këtij incidenti të rëndë nuk ka persona të lënduar, por dëmi që zjarri ka shkaktuar ende nuk është përcaktuar.

Prokurori Publik i Brescia-s ka hapur një hetim dhe ekipi hetimor po përpiqet të rindërtojë incidentin për të arritur tek autorët duke parë dhe kamerat e sigurisë, të vendosura në rrugë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.