Gjykata lë në burg dy nga të arrestuarit , burg per një nga elektricistët, për kultivim narkotikësh.

11/05 15:57
Credits to Apollon TV
Gjykata lë në burg dy nga të arrestuarit , burg per një nga elektricistët, për kultivim narkotikësh.

Është zhvilluar ditën e sotme në Gjykatën e Shkallës së parë në Lushnjë seanca për masën e arrestit të tre personave të varrestuar tre ditë më parë për kultivimin e lëndëve narkotike në një ish karburant në vendin e quajtur <<Pushimi i Shoferit>>. Ggjyqtarja e cështjes , Saimira Hila , pasi dëgjoi akuzën dhe avokatët e tre personave vendosi masen << detyrim paraqitje>> për mario Celen, për Mestan Zoton, << arrest shtëpie>> dhe për Visli Licin vendosi masën << arrest me burg>>. Mario Cela ishte I akuzuar për kultivim të lëndëve narkotike , por sot I është ndryshuar aktakuza në <<Moskallëzim krimi>>, pasi Cela punonte si go,ist në afërsi të obiektit. Ndërsa për elektricistin është ngritur akuza e <<shpërdorimit të detyrës>>. Sipas avokatëvë të tyre ata do të apelojnë për masën e dhënë << arrest shtëpie>> per Mestan Zoton, dhe << arrest me burg >> për Visli Licin.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.