Gazetarja e njohur:Vrasësi i 41 vjecarit ne Fier strehohet nga një BOS droge në Vlorë

05/02 19:03
Credits to Apollon TV
Gazetarja e njohur:Vrasësi i 41 vjecarit ne Fier strehohet nga një BOS droge në Vlorë

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala, duke folur për ngjarjen e Fierit, ku mbeti i vrarë Shkëlzen Kastrati, ka thënë se autori i vrasjes mund të jetë një vrasës me pagesë i përdorur nga një grup me shtrirje në Tiranë e Fushë-Krujë.

Lala thotë se autori, është një i ri rreth 24 vjeç që thuhet se në këto momente strehohet nga një bos droge në Vlorë.

“Ndërsa flitet që Shkëlzen Kastrati ka pasur Probleme të hapura me drejtësinë dhe se mes fisit të tij e një fisi tjetër pa pasur dhjetëra viktima për gjakmarrje, vrasja dyshoj se mund të ketë ndodhur për prishje të pazareve të drogës.

Policia i ka të dhënat e saj, por unë mendoj nga të dhënat sekrete që kam, policia është e orientuar drejt një bande në Tiranë dhe në Fushë-Krujë. Autori është një djalë rreth 24 vjeç i arrestuar disa herë më parë. Ai vepron si vrasës me pagesë për llogari të dy grupeve me bazë në Tiranë. Rezulton se ai është strehuar afër një emri të botës së krimit në Vlorë”,- tha Lala.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.