Fundjava me varnësira e reshje shiu me intensitet të ulët, në zonat malore do ketë dëborë

12/12 8:38
Credits to Apollon TV

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të dendura të cilat do të sjellin reshje shiu. Në zonat jugore dhe qendore reshjet do jenë më intensive, ndërsa në zonat e thella malore reshjet do jenë në formën e borës.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 03°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 13°C.

Era do të fryejë në drejtim Lindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.