Frikë nga një valë tjetër, ITALIA merr MASA të reja, mbyllen dyqanet dhe shkollat

13/03 7:59
Credits to Apollon TV
Frikë nga një valë tjetër, ITALIA merr MASA të reja, mbyllen dyqanet dhe shkollat

Qeveria italiane ka vendosur të marrë masa të reja për të bërë të mundur parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Mediat italiane bëjnë me dije se një pjesë e madhe e Italisë do të mbyllet. Nga dita e hënë do të mbyllen të gjitha dyqanet dhe shkollat. Gjithashtu për festën e Pashkës gjitha Italia do të jetë zone e kuqe dhe do të izolohet.

Kryeministri Mario Draghi paralajmëroi një vale të re infeksionesh Covid 19. Ai tha se kjo mbyllje do të ketë pasoja, por që është e pashmangshme.

Kujtojmë që në itali gjatë një ditë ka pasur rreth 25 mijë të infektuar, ndërsa numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 101,564.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.