FOTO/ Miliarderi amerikan blen për 22 milionë $ “Neverland”-in e Michael Jackson

26/12 16:49
Credits to Apollon TV
FOTO/ Miliarderi amerikan blen për 22 milionë $ “Neverland”-in e Michael Jackson

Ferma e famshme e Michael Jackson, ‘Neverland’, është blerë nga miliarderi amerikan Ron Burkle për rreth 22 milionë dollarë, shumë poshtë çmimit fillestar të shitjes.

duke filluar nga supermarkete te industria e muzikës, ndërsa ka qenë edhe këshilltar biznesi i Michael Jackson, duke e ndihmuar atë të shlyente borxhet e mëdha që kishte grumbulluar si rezultat i stilit të tij të jetesës.

Në vitin 2015 vila kishte një vlerë prej 100 milionë dollarësh, ndërsa vitin e shkuar çmimi kishte rënë në 31 milionë dollarë, shkruan Ora News.

Michael Jackson e bleu këtë pronë për 19.5 milionë dollarë në vitin 1980.

E vendosur në 1100 hektarë tokë, 65 km nga Santa Barbara, ferma u bastis nga hetuesit në 2003 kur ylli u akuzua për abuzimin me fëmijët. Policia gjeti një koleksion të madh të fotografive dhe fotove pornografike të fëmijëve. Jackson u shpall i pafajshëm në 2005.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.