FIER\VLORË, KONTROLLE NE PLAZHE NË ZBATIM TË PLANIT “BREGDETI YNË”

30/06 19:34
Credits to Apollon TV
FIER\VLORË, KONTROLLE NE PLAZHE NË ZBATIM TË PLANIT “BREGDETI YNË”

Pas ultimatumit të djeshëm të Kryeministrit Rama për lirimin e vijës bregdetare , task forca ka zbarkuar në terren në të gjithë vijës bregdetare të vendit . Në kuadër të operacionit “ Bregdeti Ynë” për lirimin e hapësirave bregdetare të zaptuara në mënyrë të kundraligjshme , ditën e sotme kanë vijuar kontrollet dhe në bregdetin e Semanit, Darzezës e Divjakës ku janë evidentuar pa leje tre subiekte si dhe janë hequr 157 shezlongë dhe 76 cadra. Ndërkohë kontrollet kanë vijuar dhe në Qarkun e Vlorës duke filluar nga Zvërneci deri në Ksamil ku janë hequr 95 shezlonge dhe 20 cadra.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.