Fieri vater e nxehte e infektimeve nga Covid

13/12 9:41
Credits to Apollon TV

Shtohen rastet ne Covid 19 ne Fier, ndersa nje dite me pare ka pasur nje shtim te rasteve ne burgun e Fierit. Nje dite me pare 3 punonies te ketij isntitucioni kane rezultuar pozitiv ndaj testit.

Keshtu, nje mjek, nje infermier dhe nje ekonomist i burgut te Fierit i shtohen te tjere pjestareve te stafit te cilet kane dale pozitiv me covid.

Deri me sot nuk ka informacione qe te kete te prekur nga radhet e te burgosurve, ndersa jane karantinuar tashme te gjithe te prakurit.  

Por listes se 1702 personave qe rezultojne deri me sot pozitiv aktiv ne Fier nje dite me pare i jane shtuar edhe 1 mesuese e 2 nxenes, disa punonjes fasonerie, 1 instruktor palestre, 7 pensioniste e disa te papune. 

Pas Tiranes, Fieri mbetet i dyti ne rang vendi qe ka numrin me te madh te rasteve aktiv.

Shpërndaje

TË NGJASHME

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.