Fieri është “universiteti i krimit të organizuar”, Artan Hoxha: Vrasësit aty janë të pasur, i kushtojnë rëndësi prezencës

02/02 19:08
Credits to Apollon TV
Fieri është “universiteti i krimit të organizuar”, Artan Hoxha: Vrasësit aty janë të pasur, i kushtojnë rëndësi prezencës

Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka folur për vrasjen e fundit që ndodhi në Fier, ku u vra me armë zjarri Shkëlzen Kastrati.

Ai thotë se kriminelët në Fier janë të pasur dhe i kushtojnë rëndësi prezencës në skenën e krimit, ndaj djegin “Range Rover” dhe jo “Fiat Panda”.

Sipas tij, Fieri e dëshmoi edhe njëherë tjetër se është një hap përpara të tjerëve si “universiteti” i krimit të organizuar.

Postimi i plotë:

Jo po thoni qe s’kemi bere hapa para, tani kemi dhe killer me Ranger Rover…

Fieri e deshmoi dhe njehere tjeter, se qendron gjithnje, nje hap para te tjereve, si “universiteti” i krimit te organizuar…

Pas çdo atentati, ne Tirane, Durres, Vlore, Shkoder, Elbasan etj, vrasesit largohen nga vendngjarja dhe me pas djegin Benz-in, Audi-in, Volksvagen-in, Ford-in, Skoda-n, Fiat-in, etj, bashke me armet e krimit…

Dje ne Fier, vrasesit, pasi goditen objektivin, u larguan qetesisht, duke lene pas te djegur, armen e krimit, nje automatik Scorpion me silenciator, brenda nje fuoristrade Range Rover!!!

Vrasesit ne Fier, jane sqimatar.

I kushtojne rendesi dhe prezences ne skenen e krimit!!!

Imagjinoni si do perflitej nje vrases, nese do e bente krimin, me Fiat Panda!!!

Ja pse kembengul gjithnje, se kosto e atentatit eshte shume e rendesishme, per te kuptuar me ke kemi te bejme….

Ne foto: Mjeti Range Rover, i djegur pas atentatit te djeshem ne Fier.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.