FIER – Fusha e mbetjeve përfshihet nga flakët

27/07 15:51
Credits to Apollon TV
FIER – Fusha e mbetjeve përfshihet nga flakët

Fusha e mbetjeve urbane në Fier, në vendin e quajtur “ Mbrostar Ura” është përfshirë nga flakët prej disa minutash duke mbuluar nga retë e zeza të tymit gjithë zonën përreth. Me një sipërfaqe prej afro 5 ha , ajo është kthyet në bombë ekologjike dhe emergjenca mjedisore e deklaruar nga Këshilli Bashkiak me sa duket është plotësisht e deejtë pasi jo vetëm që nuk ka më kapacitet mbetjesh të arritura  deri në lartësinë 10 metra , por nuk ka më asnjë mundësi menaxhimi , qoftë edhe të flakëve. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat zjarrfikëse për të bërë të mundur neutralizimin e flakëve.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.