Është përfshirë nga flakët kati i parë i një pallati në Lushnje!

01/09 16:11
Credits to Apollon TV
Është përfshirë nga flakët kati i parë i një pallati në Lushnje!

Zjarr ne katin e pare te nje pallati ne qender te Lushnjes.
Digjet komplet hyrja pasi e moshuara duke bere gjellen ne nje moment shkeputet qe aty dhe flaka nga bombula qe gatuante eshte perhapur ne gjithe ambjentin me teper shpejtësi. Flaket rrezikonin gjithe ndertesen dhe nderyrja r menjëhershme e zjarrfikëses ka bere izolimin dhe shuarjen e zjarrit. Pallati 5 katesh ne qender te Lushnjes pranë shtepisë muze te kongresit.
E moshuara eshte derguar ne spital me ambulancë per siguri. Ne momentin e zjarrit dhe flakeve ka qenë jashte banesë.policia dhe zjarrfikeset si dhe banoret e zonës te alarmuar ne zone. Deme te konsiderueshme materiale dhe djegia e gjithe banesës ne katin e pare.

 

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.