“Është jeta jonë”, qytetarët në Tiranë protestojnë kundër vaksinimit me detyrim

18/09 19:16
Credits to Apollon TV
“Është jeta jonë”, qytetarët në Tiranë protestojnë kundër vaksinimit me detyrim

Qytetarë të shumtë janë mbledhur mbrëmjen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë, për të protestuar kundër vaksinimit të detyrueshëm.

Në këtë protestë, e cila u zhvillua në formë marshimi morën pjesë edhe shumë studentë, të cilët janë një kategori që duhet të vaksinohen përpara vitit të ri akademik, pasi në të kundërt nuk mund të lejohen që të futen në auditore.

Ata u shprehën se bëhet fjalë për jetën e tyre dhe janë në këtë protestë për “vetëmbrojtje”, ashtu siç edhe e quajtën ndryshe këtë marshim.

“Bëhet fjalë për jetën tonë, mbi të gjitha për fëmijët, dhe kur bëhet fjalë për jetën, reagimi ynë nuk është më agresion, por është vetë mbrojtje, ruhuni nga provokimet dhe të jemi larg dhunës. Unë jam një si ju, nuk flas në emrin tim, dhe nuk ka nevojë për protagonizëm”, u shpreh një qytetar.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.