ERISELDA SEFA ZGJIDHET KRYETARJA E BASHKISË SË LUSHNJES

16/07 20:49
Credits to Apollon TV
ERISELDA SEFA ZGJIDHET KRYETARJA E BASHKISË SË LUSHNJES

Eriselda Sefa do të jetë kryetarja e re e Bashkisë Lushnje. Ajo u votua nga 34 anëtarët e Këshillit Bashkiak , me 29 vota pro, 4 vota kundër dhe 1 abstenim. Sefa më herët ka qënë kryetare e FRESH për Lushnjen, e më pas shefe e kaninetit të Fatos Tushes për të mbërritur në postin e nënkryetares së Bashkisë. Kjo situatë e jashtëzakonshme vjen pas shkarkimit nga detyra të Fatos Tushes i cili u arrestua nga SPAK për abuzimin me tenderin 240 milionë lekësh të kanalit vaditës të dy fshatrave.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.