Erë e fortë në dy ditët në vazhdim, pezullohet lundrimi në Vlorë

07/02 11:19
Credits to Apollon TV
Erë e fortë në dy ditët në vazhdim, pezullohet lundrimi në Vlorë

Edhe pse sot ka pasur një mot të mirë me kthjellime dhe varnësira të pakta, në qytetin e Vlorës është pezulluar lundrimi i mjeteve të vogla dhe ato të peshkimit.

Bëhet me dije se lundrimi është pezulluar për shkak të erës së fortë në bregdetin e Vlorës, me drejtimin jug-juglindje me forcë 4-5bft 7-10m/s.

Përmisimi i kushteve hidrometeorologjike për mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit do të jetë në datën 08.02.2021 ora 16:00 dhe ne vazhdim. /NEWSBOMB

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.