Emrat/ ‘Shtëpi kanabisi’ me vlerë 1 milion paund, kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Angli

19/12 18:30
Credits to Apollon TV
Emrat/ ‘Shtëpi kanabisi’ me vlerë 1 milion paund, kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Angli

Dy burra shqiptarë janë paraqitur në gjykatë pasi u gjetën me disa rrënjë kanabis që rrisnin në një shtëpi në Ironville.

Zyrtarët nga ekipi i policisë i lagjes Alfreton bastisën pronën në Cinder Bank më 16 Dhjetor dhe gjetën brenda  kanabis që rritej me mbi 1000 bimë të shpërndara në tre kate dhe me vlerë 1 milion £.

Në shtëpi, dy burra shqiptarë në të 20-at e tyre u arrestuan për prodhim kanabisi.

Saimir Kullau, 23 vjeç, pa vendbanim fiks dhe Marsel Sadja, 24 vjeç, gjithashtu pa asnjë vendbanim fiks, të dy u paraqitën në Gjykatën e Magjistratës Jugore të Derbyshire të akuzuar për prodhimin e kanabisit dhe u lanë në burg./T.CH

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.