Emigrantët kthehen në Shqipëri për pushime, fluks i lartë hyrjesh në kufi

03/07 16:13
Credits to Apollon TV
Emigrantët kthehen në Shqipëri për pushime, fluks i lartë hyrjesh në kufi

Emigrantët kanë zgjedhur që pushimet edhe këtë vit t’i kalojnë në vendin e tyre. Një numër i lartë kanë hyrë ditën e sotme në pikën kufitare të Qafë Thanës.

Bëhet me dije se në këtë pikë kalimi që lidh Shqipërinë me Maqedoninë e Veriut janë përpunuar gjithsej gjatë 24 orëve të fundit 6357 dokumentacione shtetasish shqiptarë dhe të huaj.

Gjithashtu burime për media bëjnë me dije se lëvizja është shtuar edhe në kalimin kufitar të Kapshticës.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.