E trishtë! Vdes në gjumë aktori i njohur, po xhironte filmin e tij të fundit

26/05 20:21
Credits to Apollon TV
E trishtë! Vdes në gjumë aktori i njohur, po xhironte filmin e tij të fundit

Aktori Ray Liotta  ka humbur jetën në moshën 67-vjeçare

Sipas mediave të huaja, vdiq papritur në gjumë teksa ndodhej në Republikën Domenikane për xhirimet e filmit të tij të ri “Dangerous Waters”, megjithëse dyshohet se nuk kishte ndonjë problem serioz shëndetësor.

I diplomuar në Shkollën e Aktrimit të Universitetit të Majamit, Liota fillimisht nisi karrierën e tij në seriale televizive si seriali “Kujdesi Intensiv”.

Më pas ai shkoi në kinema, duke marrë vlerësime të mira për rolin e tij në filmin e Jonathan Demit “Wild Female” (1986), ku u nominua për Golden Globe.

Megjithatë, performanca e tij në shfaqjen e Martin Scorsese-s të vitit 1990 “Goodfellas”, në të cilën ai luajti Henry Hill, ishte ajo që e solli atë në ballë të vëmendjes globale.

Në vitin 2004 ai bëri debutimin e tij në Broadëay në “Match” dhe u nderua me çmim.

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.