E rëndë në Greqi, vdes zhytësi 45-vjeçar që u fut për të nxjerrë trupat e pajetë të emigrantëve, bllokohet në mekanizmin e anijes

14/06 13:25
Credits to Apollon TV
E rëndë në Greqi, vdes zhytësi 45-vjeçar që u fut për të nxjerrë trupat e pajetë të emigrantëve, bllokohet në mekanizmin e anijes

Një zhytës grek 45-vjeçar ka humbur jetën teka tentonte të nxirrte trupat e pajetë të emigrantëve që ishin bllokuar në anijen e mbytur në Lavrios.

Sipas mediave greke zhytësi është bllokuar në mekanizmin e thithjes së ujit që përdoret për ftohjen e motorëve të anijes dhe makinerive të tjera.

Sakaq deri më tani janë nxjerrë mbi 50 trupa të pajetë emigrantësh, 104 të tjerë janë shpëtuar. Anija kishte në bord 400 emigrantë që vinin nga Libia.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.