E RËNDË/ Ndërron jetë gruaja 4 muajshe shtatzënë tek Infektivi

30/09 10:20
Credits to Apollon TV
E RËNDË/ Ndërron jetë gruaja 4 muajshe shtatzënë tek Infektivi

Një lajm i rëndë vjen mëngjesin e sotëm nga Infektivi, ku një grua 4 muajshe shtatzënë ka ndërruar jetë nga Covid-19.

Bëhet me dije se gruaja rreth 30-vjeç nga Lezha kishte shkuar te Infektivi dy ditë më parë në gjende të rëndë dhe me komplikacione të shumta për shkak të Covid-19.

Burime për media raportojnë se gruaja shtazënë dje është futur në intubim, por që nuk ia ka dalë të fitojë betejën me jetë.

Pritet informacioni zyrtar nga Ministria e Shndetësisë në lidhje me ngjarjen.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.