Djali denoncon babanë për dhunë, policia arreston 48-vjeçarin

16/02 11:15
Credits to Apollon TV
Djali denoncon babanë për dhunë, policia arreston 48-vjeçarin

Një 48-vjeçar është arrestuar nga ana e Policisë së Kukësit, pas denoncimit që djali i tij bëri në faqen e Facebookut të institucionit, se i ati i tij i dhunonte. Policia është vënë në lëvizje dhe ka verifikuar rastin, duke vënë në pranga 48-vjeçarin me inicialet I.H.

Njoftimi i policise: 

Denoncohet në faqen zyrtare të DVP Kukës, nga djali i tij, për dhunë ndaj vëllait të mitur, Policia pas hetimeve të kryera vuri në pranga 48-vjeçarin.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kukës, pas njoftimit të marrë në faqen e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, për një shtetas që denonconte babanë për dhunë në familje, vlerësuan informacionin dhe filluan menjëherë hetimet.

Si rezultat i hetimeve të kryera u arrestua në flagrancë shtetasi I. H., 48 vjeç, banues në Kukës, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj djalit të tij të mitur. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Drejtoria Vendore e Policisë Kukës fton qytetarët që të denoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital, në numrin pa pagesë 112 ose në faqen zyrtare të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, duke iu siguruar anonimatin dhe reagim të paanshëm kundrejt shkelësve të ligjit.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.