DIVJAKË, NË FESTËN E FËMIJËVE, ÇELET SEZONI TURISTIK

02/06 19:03
Credits to Apollon TV
DIVJAKË, NË FESTËN E FËMIJËVE, ÇELET SEZONI TURISTIK

Qëndra kulturore e fëmijëve Divjakë me mbështetjen  e Bashkisë Divjakë , ka organizuar mbrëmjen e djeshme pranë Kullës 360° në Parkun Kombëtar Divjakë – Karavasta, një aktivitet të larmishëm festiv i cili ka përkuar dhe me celjen e sezonit turistik.  Në një atmosferë të gëzueshme festive , të pranishmit e shumtë nga të gjitha grupmoshat i janë gëzuar jo vetëm këngëve, valleve e recitimeve duke dhuruar emocione të vecanta që vec fëmijët dinë ti përcjellin, por dhe bukurive të parkut. Në fjalën përshëndetëse kryebashkiaku Fredi Kokoneshi teksa ka uruar fëmijët për 1 Qershorin , ka uruar për një sezon të mbarë turistik.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.