DIVJAKE/ Kokoneshi: tregu funksionon me kapacitet te plote, nuk eshte mbyllur dhe as do te mbyllet.

31/01 18:02
Credits to Apollon TV
DIVJAKE/ Kokoneshi: tregu funksionon me kapacitet te plote, nuk eshte mbyllur dhe as do te mbyllet.

Ne lidhje me informacionin e publikuar per mbylljen e tregut te fruta – perimeve te Divjakes, ka reaguar Kryetari i Bashkisë Divjake, Fredi Kokoneshi. Siaps tij tregu funksionon me kapacitet te plote, nuk eshte mbyllur dhe as do te mbyllet.

Postimi i plote:

“Te nderuar fermere te Qytetit te Divjakes! Dua te bej nje sqarim ne lidhje me thashethemexhinje qe kerkojne te perhapin panik ne lidhje me mbylljen e tregut te perimeve ne Divjake. Tregu i perimeve nuk eshte mbyllur asnjehere dhe nuk do te mbyllet. Ne do te mbyllim tregun e dites se enjte vetem per nje jave, per shkak te rritjes se numrit te te infektuarve. Faleminderit per mirekuptimin!” Thote kryebashkiaku i Divjakes Fredi Kokoneshi

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.