Diell dhe ulje e lehtë temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

02/03 7:11
Credits to Apollon TV
Diell dhe ulje e lehtë temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm në gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 07ºC në 16°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 16°C. Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1°C në 10°C dhe në zonat e ulëta nga 03°C në 13°C.

Këto kushte moti do të vijojnë të paktën deri të enjten, ndërsa të premten pritet të ketë një rikthim të reshjeve të shiut, dhe borës në zonat malore të vendit.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.