Denoncimi në PS: Drejtori i Hetimit Tatimor është vendosur për interesa personale të individëve, PS e Fierit “nuk ka gisht” në këtë emërim

11/06 12:11
Credits to Apollon TV
Denoncimi në PS: Drejtori i Hetimit Tatimor është vendosur për interesa personale të individëve, PS e Fierit “nuk ka gisht” në këtë emërim

Petro Koçi, drejtues politik i PS së qarkut të Fierit ka reaguar ashpër duke e konsideruar “poshtërsi” emërimin e Drejtuesit të Hetimit Tatimor në Fier, të Vasil Çekut, që ka marrë detyrën pak ditë më parë.

Koçi e ka konsideruar këtë jo si emërim që “shitet si vendim partie” sepse sipas Koçit nuk është i tillë, por si preferenca personale të ndonjë individi.

Duhet thënë se drejtuesi kryesor politik i qarkut eshtë Gramoz Ruçi, por është e paqartë nëse Ruçi ka dijeni për këtë emërim në krye të hetimit tatimor Fier apo ky emërim është bërë nga vetë struktura e Drejtorisë së Tatimeve pa dijeninë e askujt.

Statusi publik i shkruar nga Petro Koçi ka shkaktuar jo pak pështjellim në radhët e socialistëve të qarkut të Fierit se kush e ka bërë propozimin dhe si ka ardhur emërimi deri në qark.

Shkruan Petro Koçi:

Ka ikur koha e partise shtet. Pra e kontrollit te partise mbi vendimet dhe veprimtarine shteterore. Por partite duke qene ne lidhje te forte me opinionin qytetar mund te sherbejne si referenca mendimmarrese.

Nga ana tjeter eshte poshtersi qe disa emerime te shiten si vendime partie sic ka ndodhur keto dite me drejtuesin  e hetimit tatimor ne Fier.

Nese ky emerim eshte produkt i influencave miqesore PS Fier distancohet plotesisht.

Nuk paragjykojme askend. Por s’mund te lejojme qe disa fenomene te promovuara nga kendveshtrime dhe influenca personale te shiten si pergjegjesi partiake.

199225597 332858691573826 3298794356947174129 n
Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.