Denoncimi çon pas hekurave 38-vjeçarin në Berat, çfarë iu gjet në banesë

17/03 10:36
Credits to Apollon TV

Një 38-vjeçar, me iniciale K.Y është arrestuar nga policia pasi gjatë kontrollit në banesë policia i ka gjetur një sasi të vogël h eroinë, pas d enoncimit të qytetarëve. Në lidhje me këtë çështje materialet i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprën p enale ”Prodhimi dhe s hitja e n arkotikëve”. “Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e v eprimtarisë kriminale në fushën e n arkot ikëve.  

Specialistët për H etimin e n arkotikëve, në vijim të punës për g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e narkotikëve si dhe nga informacionet e marra në rrugë operative ushtruan kontroll në banesën e shtetasit K.Y., ku gjetën dhe sekuestruan një sasi të vogël lëndë narkotike e llojit heroinë.

Në vijim të veprimeve të para h etimore u bë ar restimi në flagrancë i poseduesit të lëndës narkotike, shtetasit K.Y., 38 vjeç, banues në lagjen Kushtrim, Berat. Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale ”Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”, njofton policia.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.