Dëgjohen britma, ka të plagosur dhe të vdekur! Pamjet dramatike nga tërmeti në Kroaci

29/12 14:15
Credits to Apollon TV
Dëgjohen britma, ka të plagosur dhe të vdekur! Pamjet dramatike nga tërmeti në Kroaci

Nga tërmeti në Kroaci dyshohet se ka të vdekur. Deri tani flitet se mes viktimave është një fëmijë, ndërsa dëgjohen britmat dhe thirrjet për ndihmë të njerëzve nën rrënoja, sipas medieve vendasve.

Epiqendra e tërmetit ishte Petrinja, por lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ishte 46 kilometra në juglindje të Zagrebit.

Tërmeti u ndje edhe në Serbi. EMSC deklaron se ky është tërmeti më i fortë që ka goditur Kroacinë këtë vit.

ndiqni videon. 👇

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.