Covid i merr jetën mjekut të njohur, drejtoi për disa vite spitalin Infektiv

20/02 9:31
Credits to Apollon TV
Covid i merr jetën mjekut të njohur, drejtoi për disa vite spitalin Infektiv

Është ndarë nga jeta si pasojë e Covid 19 mjeku i njohur Petro Shamo, i cili ka mbajtur për disa kohë dhe postin e shefit të spitalit Infektiv në Tiranë. Shamo ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ndërsa për vite me radhë u ka shërbyer qindra qytetarëve.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.